Rakytníková šťáva vitamínový kokteil pro váš unavený organismus

Koncentrovaná šťáva z rakytníku řešetlákového. Obsahuje vysoký podíl lisované rakytníkové šťávy, která obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. S oblibou se využívá pro posílení organismu, má příznivý vliv na zažívání.

Tradiční použití rakytníku sahá do oblasti střední Asie, uvádí se, že rakytník byl převzat z tibetské medicíny. Existuje mnoho druhů rakytníku, mezi nejznámější u nás patří rakytník řešetlákový. Nejvíce ceněné na rakytníku jsou právě plody, které v sobě koncentrují mnoho vitamínů, např. C, A, D, F, K, B. Dále jsou zdrojem silic, tříslovin, organické kyseliny, pektinů, minerálů a olejů. Uvádí se, že plody rakytníku obsahují 10x více vitamínu C než pomeranč.

Použití: rakytníková šťáva má velmi kyselou až svíravou chuť, doporučujeme ji naředit vodou, případně používat do jogurtů, tvarohů, müsli apod.Recepty z rakytníku

Rakytníková limonáda

Udělejte si vitamínový nápoj z rakytníku, který vás posilní v období chřipek a nachlazení. Rakytník je stále oblíbenější plodinou a to hlavně pro svůj vysoký obsah vitamínu C.

více...