Rakytníkový olej

Přestože má lidská pokožka úžasnou schopnost regenerace, můžeme přírodě i trochu pomoci sami. Třeba tím, že se budeme o pokožku pravidelně starat.

Skvěle k tomu může posloužit právě rakytníkový extrakt. Vyrábí se macerací (luhováním) pečlivě vybraných rakytníkových plodů ve směsi sezamového, mandlového a slunečnicového oleje po dobu cca. jednoho měsíce. Kvalitě olejů je věnovaná velká pozornost, používají se v nejvyšší možné míře bio oleje lisované za studena. Vzniklý výluh se potom filtruje a čistí pro konečné použití.

Rakytníkový extrakt se tak používá především pro péči o suchou, podrážděnou a poškozenou pokožku. Má výrazné regenerační schopnosti, zachovává pružnost a elasticitu kůže a oddaluje její předčasné stárnutí.

Výborně poslouží i po opalování a drobných kožních poraněních. Ve formě zábalů prospívá poškozeným a lámavým vlasům.

Výborný pro všechny typy pleti, včetně té nejcitlivější. Vhodný i pro malé děti.

Ze sušených plodů je možné vyrobit skvělý domácí rakytníkový olej. Plody rozdrťte a zalijte dobrým olejem (olivovým, příp. slunečnicovým), tak aby byl rakytník celý ponořený. Celou směs nechejte na teplém místě a pravidelně protřepávejte. Zhruba po měsíci je olej hotový a stačí už jen procedit přes jemné plátno. Olej se užívá vnitřně, 1 lžička ráno a večer.

Sušené plody můžete také podrtit a přidat do kaší, jogurtů apod.Vzhledem ke kyselé chuti ale buďte s množstvím rakytníku opatrní.

Pokud potřebujete větší množství, neváhejte nás kontaktovat a připravíme Vám zvýhodněnou nabídku.Recepty z rakytníku

Rakytníková limonáda

Udělejte si vitamínový nápoj z rakytníku, který vás posilní v období chřipek a nachlazení. Rakytník je stále oblíbenější plodinou a to hlavně pro svůj vysoký obsah vitamínu C.

více...